بزرگ ترین بلدوزر جهان (معرفی قوی ترین ها)

بزرگ ترین بولدوزر جهان

معرفی بزرگ ترین بلدوزر جهان (بزرگ ترین ها)

توی این مقاله قرار است در رابطه با بزرگ ترین بلدوزر جهان صحبت کنیم. ساخت سازه‌های عظیم یا کار در معادن و معادن بزرگ، تقاضاهای بسیار زیادی را در مورد اندازه، عملکرد و قابلیت اطمینان ماشین‌هایی که برای انجام کارهای سخت استفاده می‌شوند، ایجاد می‌کند. و تنها یک نوع تجهیزات وجود دارد که می تواند به طور کامل آنها را برآورده کند: بولدوزر. به طور دقیق بزرگ ترین بلدوزر جهان.

این ماشین‌های غول‌پیکر که در محل کار پیشرو هستند، تنها ماشین‌هایی هستند که از نظر فنی برای مقابله با سخت‌ترین شرایط کاری و با بسیاری از عملیات‌های دشوار مجهز هستند: فشار دادن مقادیر زیادی خاک، شن، سنگ یا آوار، حفاری، حفاری و تسطیح مواد. و وقتی صحبت از بلدوزرهای خزنده می شود، در واقع بزرگتر بهتر است.

بلدوزرهای خزنده بزرگ بسیار کارآمدتر از هر ماشین دیگری هستند. آنها مواد بیشتری را در هر ساعت فشار می دهند و تمام آنچه را که برای جابجایی یا تخریب اساساً هر چیزی که سر راهشان قرار می گیرد در اختیار دارند: ابعاد بزرگ، موتورهای فوق العاده قدرتمند و تیغه هایی که می توان آنها را کج کرد، بلند کرد، زاویه داد و به جلو یا عقب هل داد تا یک کار کامل انجام شود. انواع وظایف دشوار اما چیزی که این ماشین‌ها را بیش از پیش خاص‌تر می‌کند، تراک‌های سه‌گانه تیغه چاک‌کننده شگفت‌انگیز است که وقتی کار می‌کنند جادویی خود را نشان می‌دهند:

در حالی که تیغه مواد را از جایی به مکان دیگر منتقل می‌کند، چاک‌دهنده زمین را می‌شکند و کار با آن را آسان‌تر می‌کند. و مسیرها نگه‌داشتن زمین و توزیع وزن عالی را ایجاد می‌کنند و از گیر افتادن یا لغزش بولدوزر در زمین‌های سخت جلوگیری می‌کنند. ما همچنین حفاری هایی انجام دادیم و متوجه شدیم که چه کسی عنوان بزرگترین و قدرتمندترین بولدوزر ساخته شده را دارد. 10 بولدوزر برتر ما را با توجه به وزن عملیاتی و قدرت/ابعاد موتور بررسی کنید.

لیست 10 تا از بزرگ ترین بلدوزر جهان

1. بلدوزر ACCO Super – (201 تن)

2. بلدوزر کوماتسو D575A-3 SD – (168 تن)

3. بلدوزر کاترپیلار D11T CD – (124 تن)

4. بلدوزر کوماتسو D475A-8 – (123 تن)

5. بلدوزر Fiat Allis HD-41 (FD50) – (88 تن)

6. بلدوزر Liebherr PR 776 Litronic – (80 تن)

7. بلدوزر CHETRA T40 – (78 تن)

8. بلدوزر کاترپیلار D10T2 – (77 تن)

9. بلدوزر Dressta TD-40 – (74 تن)

10. بلدوزر John Deere 1050K – (47 تن)

شماره 10 : بلدوزر John Deere 1050K – (47 تن)

شماره 10 بزرگ ترین بلدوزر جهان

John Deere 1050 K ممکن است آخرین جایگاه را در رده بندی 10 تا از بزرگ ترین بلدوزر جهان داشته باشد، اما هم ثابت و هم به اندازه کافی محکم است که بتواند سختی سخت ترین و سخت ترین کارگاه ها را تحمل کند. بزرگ‌ترین بولدوزر جان دیر با کمک زیرشاخه‌ای معلق دوبله‌ای که می‌تواند لرزش‌های ناشی از شرایط عملیاتی سخت را جذب کند، با وزنی نرم‌تر 43.2 تنی، دوام بیشتری دارد و نسبت به مدل‌های قبلی کار بیشتری انجام می‌دهد.

یکی از بزرگترین دستاوردهای مهندسان جان دیر در این بولدوزر بزرگ، کاهش حداکثر ارتعاشات در کابین تا 75 درصد است که به اپراتورها کمک می‌کند تا در حالی که سریع‌تر حرکت می‌کنند و تولید را افزایش می‌دهند، راحت به کار خود ادامه دهند. اما این همه ماجرا نیست. گیربکس هیدرواستاتیک دو مسیره 1050K به این بولدوزر خزنده بزرگ با قدرت 350 اسب بخار اجازه می دهد تا بدون از دست دادن مواد، بار کامل را از طریق پیچ ها عبور دهد. یکی دیگر از ویژگی های فوق العاده این بولدوزر بزرگ، تیغه مکانیکی بازطراحی شده، با ظرفیت 9.5 متر مکعب، با الهام از خطوط لوله است که توسط John Deere ساخته شده است تا در برابر سخت ترین کاربردها در خطوط لوله مقاومت کند.

شماره 9 : بلدوزر Dressta TD-40 – (74 تن)

شماره 9 بزرگ ترین بلدوزر جهان

TD-40 با وزن عملیاتی 67.7 تن عملکرد خالص و قدرت خالص 515 اسب بخار، نه تنها یکی از بزرگ ترین بلدوزر جهان است که به 10 تاپ ما راه پیدا کرده است، بلکه سنگین ترین و قدرتمندترین خزنده است. بلدوزر که تا کنون توسط Dressta ساخته شده است. این بلدوزر خزنده بزرگ دارای کشش میله کششی عالی و عملکرد پارگی فوق العاده است که باعث می شود در برابر چالش برانگیزترین و ساینده ترین وظایف مقاومت کند، بنابراین ساخت و ساز، زغال سنگ و کارگاه های معدن کاری فوق العاده جایی است که این ماشین عالی احساس می کند که در خانه است.

اما چه چیزی این بلدوزر غول پیکر را تا این حد بادوام می کند؟ خوب، خیلی چیزها: بهینه سازی توزیع وزن، ساختار مدولار، استفاده از یک قاب اصلی یک تکه، فرمان دو سرعته و سیستم نصب مسیر 3 نقطه ای. عملکرد بهینه Dressta TD-40 همچنین با طراحی استاندارد تیغه نیمه یو به دست می آید که توانایی نفوذ تیغه مستقیم را با ظرفیت افزایش یافته توسط بال های کوتاه ترکیب می کند، چاک دهنده چند ساقه متوازی الاضلاع قابل تنظیم که نفوذ عالی را در شرایط بسیار سخت ارائه می دهد مواد و مسیرهای بادوام با کیفیت بالا برای شرایط کاری سخت.

[ خرید قطعات بلدوزر کوماتسو ]

شماره 8 : بلدوزر کاترپیلار D10T2 – (77 تن)

شماره 8 بزرگ ترین بلدوزر جهان

اگر 10 بلدوزر برتر ما در سال 1970 ساخته می شد، کاترپیلار D10T2، هشتمین بلدوزر در بین بزرگ ترین بلدوزر جهان ، در صدر لیست قرار می گرفت. این قطعه زیبای ماشینی که قدرت را از گذشته و قدرت را برای آینده به ارمغان می آورد، نوستالژی زیادی را در پشت خود دارد. این از جاه طلبی مهندسان کاترپیلار برای ارائه یک بولدوزر بزرگتر و قدرتمندتر از نمونه هایی که رقبای آن در آن زمان می ساختند و همچنین از مدل قبلی کاترپیلار D9 متولد شد.

و تلاش های آنها نتیجه داد: هنگامی که آلیس چالمرز در سال 1969 در Conexpo در شیکاگو به عنوان HD-41 (391 کیلووات / 524 اسب بخار) معرفی کرد، D10T2 اکنون بزرگترین بولدوزر خزنده در جهان و اولین بود. تراکتور برای استفاده از چرخ دنده درایو بالا. کاترپیلار D10T2 از اولین باری که به بازار عرضه شد و تاکنون، دستخوش تغییرات فنی زیادی شده است، اما یک بار هم ناامید نشد:

دقیقاً ماشینی بسیار پربازده و همه کاره است که برای کارهای سخت مهندسی شده، هر دو انعطاف پذیر (برای استفاده در سایت های ساختمانی سنگین) و قوی (برای استفاده در سایت های معدن)، که همه انتظار داشتند. این دستگاه 70.17 تنی برای شرایط کاری سخت مناسب است. ساختار بادوام، موتور 766 اسب بخار و تیغه با ظرفیت 18.5 متر مکعب، مواد را با قابلیت اطمینانی که مخصوص بولدوزرهای Cat است، حرکت می دهد.

شماره 7 : بلدوزر CHETRA T40 – (78 تن)

شماره 7 بزرگ ترین بلدوزر جهان

شماره 7 در 10 تا از بزرگ ترین بلدوزر جهان ، CHETRA T40، قوی ترین بلدوزر روسی است که برای صنعت معدن طلا و زغال سنگ توسط سازنده Concern Tractor Plants، متخصص در ماشین آلات سنگین ساخته شده است. این دستگاه قوی نه تنها به دلیل وزن سنگین 70.28 تنی، بلکه با زیراندازی از نوع بوژی که مخصوصاً برای اطمینان از بهترین کشش در هنگام برخورد با محیط های کاری بسیار ناهموار طراحی شده است، از کل طیف بولدوزرهای خزنده متمایز است.

ویژگی های فنی CHETRA T40 در ترکیب با موتور قدرتمند با قدرت 660 اسب بخار و تیغه فوق سایز با ظرفیت 21 متر مکعب که کار را در محل کار انجام می دهد، حداکثر کارایی را ارائه می دهد و در عین حال ایمنی و راحتی اپراتور را حفظ می کند. هنگام کار با این بولدوزر بزرگ مانند سایر بولدوزرهای CHETRA، T40 تلفیقی بین قابلیت اطمینان سنتی روسی در مواد قاب و زیرانداز و راندمان بالای قطعات هیدرولیک تامین کنندگان آمریکایی و اروپایی است. و از آنجایی که انتقال هیدرومکانیکی یا هیدرواستاتیکی بولدوزرها دیگر نیازی به قدرت فیزیکی اپراتور ندارد، امروزه CHETRA T40 را می توان به راحتی با نوک انگشتان کنترل کرد که باعث می شود اپراتورها از این سوپربولدوزر بیشتر استقبال کنند.

شماره 6 : بلدوزر Liebherr PR 776 Litronic – (80 تن)

شماره 6 بزرگ ترین بلدوزر جهان

قدرت و فناوری نوآورانه از ویژگی های تراکتورهای خزنده Liebherr هستند و PR 776 Litronic نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع، عملکرد فوق‌العاده آن در عملیات بولدوزر کردن و شکافتن چیزی است که آن را به عنوان یکی از قوی‌ ترین بلدوزر جهان و رتبه 6 در 10 بولدوزر برتر ما شناخته است. PR 776 یک بولدوزر بسیار قدرتمند است که برای هر کاربرد مناسب است.

وزن عملیاتی 73.18 تن، موتور قدرتمند، نیروهای نفوذ بالای تیغه و ویژگی های درجه بندی برجسته باعث شده است که این بولدوزر بزرگ بهره وری مطلوبی را به خصوص در عملیات های سنگین ارائه دهد. موتور دیزلی (598 کیلووات / 768 اسب بخار) Liebherr PR 776 Litronic برای عملیات استخراج و استخراج سخت طراحی شده است و انرژی کافی برای مقابله با هر شرایطی را فراهم می کند. تیغه این بولدوزر غول پیکر بسیار نزدیک به قاب اصلی نصب شده است. این به حداکثر نیروی نفوذ دست می یابد و پر شدن سریع تا 18.50 متر مکعب از مواد را تضمین می کند. علاوه بر این، شکل بهینه سازی شده آن بهترین ویژگی های نورد مواد را بر روی مواد خود چسبنده و همچنین سطوح پر شدن بالایی در هنگام فشار دادن توده های سنگین سنگ ارائه می دهد.

[ خرید قطعات بلدوزر کاترپیلار ]

شماره 5 : بلدوزر Fiat Allis HD-41 (FD50) – (88 تن)

شماره 5 قوی ترین بلدوزر جهان

اولین نسخه از مدل کنونی کاترپیلار D10T2، پنجمین بلدوزر بزرگ در جهان، در نمایشگاه جاده شیکاگو در سال 1969، زمانی که عرضه شد، تأثیر زیادی در بازار ایجاد کرد و به عنوان بزرگ ترین بلدوزر ساخته شده در آن زمان توصیف شد. قابلیت‌های شکاف شگفت‌انگیز آن دقیقاً همان چیزی بود که پیمانکاران از برنامه‌های کاربردی بزرگ خاکبرداری، معادن سطحی و معدن منتظر آن بودند.

فیات-آلیس با وزن 80 تن و نیروی موتور 524 اسب بخاری کامینز VT-1710-C چهار چرخه توربوشارژر، که در سال 1970 تولید شد، تیغه های نیمه U، تمام U و بالشتکی با فشار هیدرولیکی را ارائه می کرد. بولدوزر دارای یک مبدل گشتاور و یک انتقال قدرت با سه سرعت در جلو و سه سرعت در عقب بود. ضمیمه ها شامل تیغه های بولدوزر تا عرض 20 فوت در گزینه های نیمه U و Full-U و یک بلوک فشاری بالشتکی برای اسکرابرهای فشاری بودند.

بین سال‌های 1970-1974، 1900 دستگاه از Fiat-Allis HD-41 ساخته شد. پس از سرمایه گذاری مشترک با Fiat SpA، این دستگاه به Fiat-Allis 41B که در سال 1982 راه اندازی شد و بعداً به FD50 مجهز به موتور Cummins VT28-C ارتقا یافت. متأسفانه به دلایل بازار، فیات آلیس در سال 1989 تولید خود را متوقف کرد، اما Fiat-Allis HD-41 برای مدت بسیار طولانی همچنان مردم را به عنوان بزرگترین بولدوزر جهان مجذوب خود کرد.

شماره 4 : بلدوزر کوماتسو D475A-8 – (123 تن)

شماره 4 بزرگ ترین بلدوزر جهان

این دقیقاً توصیفی است که کوماتسو به این قطعه زیبای بلدوزر خزنده بزرگ، یکی از معروف ترین در جهان داده است. شماره 4 در تاپ 10 ما، D475A-8 دومین مدل بولدوزر بزرگ از تولید کننده ژاپنی است که در رتبه بندی ما گنجانده شده است، که کوماتسو را به یکی از مهم ترین تولید کنندگان بولدوزرهای بزرگ در سطح جهان تبدیل می کند.

D475A-8 در سال 2020 به عنوان جانشین مدل dash 5 عرضه شد. کوماتسو D475A-8 با وزن عملیاتی بیش از 112 تن و قدرت موتور 777 کیلووات/1040 اسب بخار، که بهره وری عالی را ارائه می دهد، ممکن است به اندازه برادر بزرگتر خود کوماتسو D575A-3 قوی نباشد، اما مطمئنا به اندازه کافی قدرتمند است که قابل تشخیص باشد. به عنوان یکی از بزرگترین بولدوزرهای تولیدی جهان در بازار. طول کلی 11.3 متر و ظرفیت تیغه 34.4 مترمکعب نیز به این بولدوزر بزرگ کوماتسو کمک می کند تا عملکرد فنی فوق العاده ای را در معادن، کارهای سنگین و عمرانی در مقیاس بزرگ ارائه دهد.

و آرامش عالی، به لطف فن خنک کننده رادیاتور هیدرولیکی آن که برای اطمینان از دور در دقیقه بهینه و در عین حال کاهش شدید سر و صدا نصب شده است. علاوه بر این، سیستم قفل کردن خودکار مبدل گشتاور و گیربکس کنترل شده الکترونیکی که برای ارائه کارایی بیشتر در هنگام فشارهای طولانی طراحی شده است، کوماتسو D475A-8 را به یک بولدوزر خزنده برتر در تولید پارگی و چرت زدن تبدیل کرده است. اولین واحد در حال حاضر در یک معدن بزرگ نفت در نزدیکی ناروا، استونی در خدمت است.

[ معرفی بزرگ ترین بیل مکانیکی جهان ]

شماره 3 : بلدوزر کاترپیلار D11T CD – (124 تن)

سومین بلدوزر بزرگ جهان

شماره سه در رتبه بندی ما نه تنها یکی از بزرگ ترین بلدوزر جهان است، بلکه بزرگ ترین بلدوزر کاترپیلار است که تاکنون ساخته شده است. چیزی که CAT 11 TCD را بسیار عالی می کند دوام ساخته شده است که به این دستگاه کمک کرد تا هم آزمون سخت ترین برنامه ها و هم آزمایش زمان را پشت سر بگذارد. به گفته سازنده آمریکایی، بولدوزر خزنده بزرگ CAT 11 TCD با قیمت کمتری حرکت می‌کند و تمام امکانات لازم برای این کار را دارد: وزن عملیاتی 112.72 تن، موتور قدرتمند 695 کیلووات/913 اسب بخار و تیغه قوی ساخته شده توسط بالا.

فولاد استحکام کششی، دارای بخش جعبه ای است که در برابر پیچش و ترک مقاومت می کند و می تواند تا 43.6 متر مکعب از مواد را تحمل کند. و صحبت از قدرت: یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های بزرگ‌ترین بولدوزر Cat، مین‌فریم است که برای جذب ضربه‌های ضربه‌ای زیاد و نیروهای پیچ‌خوردگی در حین استفاده‌های شدید چرت و پرت ساخته شده است. بنابراین، دیدن چندین بار بازسازی این دستگاه با استفاده از یک قاب، تنها با جوشکاری جزئی، غیرعادی نیست. یکی دیگر از ویژگی‌های فنی که CAT 11 TCD را به یک سوپر بولدوزر تبدیل می‌کند، تقسیم‌کننده گشتاور بین موتور و گیربکس است که با کاهش بارهای ضربه‌ای و ارتعاشات، احتمال آسیب به قطار قدرت را کاهش می‌دهد.

[ تاریخچه بلدوزر ، چه کسی مخترع بلدوزر است؟ ]

شماره 2 : بلدوزر کوماتسو D575A-3 SD – (168 تن)

دومین بلدوزر بزرگ جهان

دومین بولدوزر بزرگ جهان به یک دلیل بسیار خوب SUPER DOZER نام دارد: وزن عملیاتی آن 152.6 تن است و علاوه بر آن، از موتوری استفاده می کند که کمتر از 858 کیلووات/1150 اسب بخار در 1.800 قدرت تولید می کند. دور در دقیقه آنقدر قدرتمند که مهندسان کوماتسو تصمیم گرفتند آن را با بالشتک های لاستیکی روی قاب اصلی نصب کنند تا صدا و لرزش را به حداقل برسانند.

اندازه چشمگیر این بولدوزر غول پیکر گاهی اوقات می تواند کاملاً چالش برانگیز باشد: برای حمل و نقل در فواصل قابل توجه، دستگاه باید جدا شود و تا 8 بار تریلر تراکتور منتقل شود! یک سوپر بولدوزر مانند Komatsu D575A-3 البته مجهز به یک سوپر تیغه با ظرفیت کمتر از 69 متر مکعب (حجم نگهداری اضافی) و طراحی خلاقانه ای است که آن را 15 درصد در چرت زدن سطح بهره وری می کند. این بدان معنی است که دومین بولدوزر قدرتمند جهان می تواند حجم بیشتری از مواد را در برابر همان مقاومت خاک فشار دهد و تعادل بهینه ای برای چرت زدن دارد.

موتور کم مصرف کوماتسو، همراه با وزن سنگین دستگاه، کوماتسو D575A-3 Super Dozer را به دستگاهی برتر در تولید دوزینگ تبدیل می کند و دلیل اصلی استفاده از آن در چالش برانگیزترین سایت های معدن و ساخت و ساز در سراسر جهان است. بزرگترین بولدوزر و پربازده‌ترین بولدوزر ساخته شده توسط کوماتسو، اولین بار به صورت نمونه اولیه در Conexpo 1981 معرفی شد و به عنوان مدل تولیدی Dash 2 در سال 1991 عرضه شد. در سال 2002 به طور رسمی عرضه شد.

شماره 1 : بلدوزر ACCO Super – (201 تن)

بزرگ ترین بولدوزر جهان

بزرگ ترین بولدوزر جهان ، طبق تاپ 10 ما، داستانی مطابق با ابعاد چشمگیر آن 183 تن وزن و 12 متر طول دارد. عجیب اما واقعی، این جانوری که تمام دنیا حتی اکنون، 40 سال پس از ساخته شدنش، آن را تحسین می کنند، هرگز یک متر مکعب از مواد را در زندگی خود جابجا نکرده است. سوپربولدوزر ACCO در پورتوگروارو در شمال ایتالیا توسط شرکت Umberto Acco ساخته شد تا در اوایل دهه 1980 به لیبی صادر شود.

با توجه به محدودیت های تحریم تجاری اعمال شده توسط ایالات متحده آمریکا در سال 1986 بر این کشور (ناشی از دخالت سرهنگ قذافی، رهبر آن زمان لیبی، در تروریسم بین المللی)، ACCO Super Dozer هرگز به مقصد خود حمل نشد. و در انبار قرار گرفت. این بزرگترین بولدوزر ساخته شده تا کنون عمدتا از قطعات کاترپیلار ساخته شده است.

به عنوان مثال، تیغه بزرگتر از هر چیزی است که کاترپیلار تا به حال ساخته است: عرض آن 7 متر و ارتفاع آن 2.7 متر است. چاک‌دهنده بزرگ‌ترین بولدوزر جهان به تنهایی حدود 3 متر ارتفاع دارد که توسط قوچ‌های هیدرولیک بزرگ کار می‌کند. کارکردن چنین ماشین بزرگی به انرژی مکانیکی زیادی نیاز داشت، و جای تعجب نیست که قوی ترین و بزرگ ترین بولدوزر جهان از دو موتور کاترپیلار 675 اسب بخاری (503 کیلووات) که به صورت افقی در مقابل هم قرار گرفته اند، نیرو می گیرد که ترکیبی کلی را ارائه می کند. توان خروجی 1350 اسب بخار (1010 کیلووات)! شگفت انگیز است، درست است؟

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

نیاز به مشاوره دارید؟

اگر مشکلی دارید که نمی توانید در بین مقالات سایت جواب سوال خود را پیدا کنید، حتما با ما مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
top