معرفی بهترین بیل مکانیکی مناسب برای شما

بهترین بیل مکانیکی

بهترین بیل مکانیکی کدام است؟

نوع بیل مکانیکی که شما نیاز دارید بسته به شرایط کاری و الزامات کار متفاوت خواهد بود. آیا نیاز به حفاری در اقیانوس خواهید داشت؟ یک بیل مکانیکی دراگلین یا بیل مکانیکی طولانی ممکن است بهترین انتخاب شما باشد. آیا روی زمین های تپه ای کار خواهید کرد؟ سپس بهترین انتخاب شما ممکن است یک خزنده باشد.

در زیر هفت نوع مختلف بیل مکانیکی و کاربردهای مختلف آنها را معرفی می کنیم.

قبل از شروع نگاهی بیندازید – بزرگ ترین بیل مکانیکی جهان کدام ها هستند؟

بیل مکانیکی خزنده

استفاده برای: معدن، درجه بندی منظره و حفر ترانشه.

مزایا: برای زمین های ناهموار خوب است.

معایب: کندتر از بیل مکانیکی چرخدار است.

بیل مکانیکی خزنده (که به عنوان بیل مکانیکی استاندارد نیز شناخته می شود) خزنده نامیده می شود زیرا به جای چرخ بر روی دو مسیر چرخان کار می کند – تقریباً به همان روشی که یک تانک انجام می دهد. این خزنده از نیروی هیدرولیک استفاده می کند و اگرچه کندتر از یک بیل مکانیکی چرخدار است، اما شاسی ردیابی آن باعث پایداری بیشتر آن می شود. این همان چیزی است که بیل مکانیکی خزنده را به انتخاب خوبی برای مناظر شیب دار، ناهموار یا گل آلود تبدیل می کند – سیستم چرخ زنجیر به آن اجازه می دهد در زمین های ناهموار تعادل بهتری داشته باشد.

بیل مکانیکی چرخ دار

بیل مکانیکی چرخدار

استفاده برای: کارهای روی سطوح صاف/سخت.

مزایا: حرکت روی بتن سریع و آسان است.

معایب: در زمین های گل آلود یا تپه ای به خوبی کار نمی کند.

بیل مکانیکی چرخدار مانند بیل مکانیکی خزنده (استاندارد) است، اما همانطور که از نامش پیداست، به جای ریل دارای چرخ است. از آنجایی که بیل مکانیکی چرخ دار کشش کمتری نسبت به استاندارد دارد، بهتر است روی آسفالت یا بتن استفاده شود.

در حالی که بیل مکانیکی چرخدار برای مکان‌هایی با خاک نرم یا تپه‌ها و شیب‌ها مناسب نیست، وقتی روی سطح صاف و سخت کار می‌کند سریع‌تر از خزنده است. همچنین مانور دادن آسان تر است.

بیل مکانیکی مکنده

بیل مکانیکی مکنده

استفاده برای: کارهای حفاری شکننده، پاکسازی زباله و پروژه های زیرزمینی.

مزایا: احتمال آسیب رساندن به محیط اطراف یا تاسیسات زیرزمینی را کاهش می دهد.

معایب: لوله مکش معمولاً فقط 30 سانتی متر (یک فوت) یا کمتر قطر دارد، که باعث می شود برای پروژه های بزرگ قابل استفاده نباشد.

بیل مکانیکی مکنده که به آن بیل مکانیکی خلاء نیز گفته می شود شامل یک لوله مکش است که به عنوان یک خلاء فشار بالا عمل می کند. سیستم مکش که در پشت سر هم با جت آب داخلی کار می کند، خاک و زباله ها را سریع می مکد – با سرعت 200 مایل در ساعت.

شرکت‌های ساختمانی اغلب از بیل‌های مکنده برای کارهایی که نیاز به حفاری دقیق و دقیق دارند، استفاده می‌کنند، زیرا یک بیل مکانیکی مکنده می‌تواند احتمال آسیب منطقه را به نصف کاهش دهد.

بیشتر بخوانید: بیل مکانیکی چیست؟ هرآنچه که باید بدانید

بیل مکانیکی طولانی

بیل مکانیکی طویل

استفاده برای: مناطق صعب العبور.

مزایا: دارای بازوی بلند قابل افزایش است که حفاری را از فاصله ایمن آسان تر می کند.

معایب: بازوی بلند، حفاری را در فضاهای تنگ غیرممکن می کند.

همانطور که از نام آن پیداست، بیل مکانیکی دارای بازو و بوم بلند است. بازوی قابل گسترش بیل مکانیکی دارای برد 40 تا 100 فوت است که دسترسی به مناطق ساخت و ساز را که بیش از 100 فوت دورتر هستند به صورت افقی امکان پذیر می کند.

این نوع بیل مکانیکی برای مشاغلی ساخته می شود که زمین یا محل ساخت و ساز از نزدیک شدن بیش از حد ماشین و اپراتور جلوگیری می کند، مانند پروژه های تخریب که روی رودخانه یا دریاچه قرار دارند.

بیل های هیدرولیک

معرفی بهترین بیل مکانیکی مناسب برای شما بهترین بیل مکانیکی

استفاده برای: پروژه های معدن و حفاری سنگین.

مزایا: دارای موتور قدرتمند و ظرفیت سطل بزرگ است.

معایب: برای بسیاری از مشاغل بزرگتر از نیاز است.

بیل هیدرولیک که به آن بیل های برقی نیز می گویند، قوی ترین نوع بیل مکانیکی است. در حالی که بیشتر برای پروژه های معدن استفاده می شود، بیل هیدرولیک برای انجام هر کاری که نیاز به بلند کردن و حمل سنگ های بزرگ، مواد معدنی و سایر اجسام یا مواد سنگین دارد، مناسب است.

[خرید تمامی قطعات بیل مکانیکی کوماتسو از آرکادیزل]

نتیجه گیری

امیدواریم که مقاله معرفی بهترین بیل مکانیکی مناسب برای شما مفید واقع شده باشد. ما در این مقاله انواع بیل مکانیکی را به شما معرفی کردیم. همچنین اگر قصد خرید قطعات بیل مکانیکی را دارید، می توانید از سایت آرکادیزل خریداری کنید.

Rate this post
اشتراک گذاری این مقاله
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

نیاز به مشاوره دارید؟

اگر مشکلی دارید که نمی توانید در بین مقالات سایت جواب سوال خود را پیدا کنید، حتما با ما مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
top