بیل مکانیکی چیست و هر چیزی که باید راجبش بدانید

بیل مکانیکی چیست

بیل مکانیکی چیست؟

بیل مکانیکی یک قطعه ضروری از تجهیزات سنگین برای اکثر پروژه های ساختمانی و معدنی است. بیل مکانیکی که اغلب به عنوان حفار نامیده می شود، برای انواع مشاغل مانند جابجایی مواد، محوطه سازی، تخریب، پروژه های معدن، لایروبی رودخانه و ساخت و ساز استفاده می شود.

بیل مکانیکی چیست

ساختار یک بیل مکانیکی چگونه است؟

بیل مکانیکی از یک بوم، دیپر (یا چوب) و سطل تشکیل شده است. این قطعات به کابینی متصل می شوند که روی یک خانه در حال چرخش قرار دارد. اکثر خانه ها می توانند 360 درجه کامل بچرخند. بیل مکانیکی بسته به سازنده و ماهیت یک پروژه با دو مسیر یا چرخ در دسترس است.

بیل مکانیکی در اندازه های مختلف موجود است و می تواند تا 80 تن وزن داشته باشد. بسیاری از ملحقات دیگر برای بیل مکانیکی وجود دارد که می تواند جای سطل حفاری را برای تنوع بخشیدن به ماشین بگیرد. با تعویض سطل با مارپیچ، مته، چاک دهنده یا چنگک، بیل مکانیکی می تواند برای بسیاری از کارهای مختلف استفاده شود.

بیل مکانیکی

انتخاب بیل مکانیکی مناسب برای کار

بهترین راه برای انتخاب اجاره بیل مکانیکی برای پروژه شما این است که ارزیابی کنید دقیقاً چه کاری را باید ماشین انجام دهید. شناسایی اندازه مناسب بیل مکانیکی، ضمائم مورد نیاز و مدت زمانی که به اجاره نیاز دارید به شما کمک می کند تا بهترین دستگاه را برای کار خود تعیین کنید. برای یک شغل کارآمدتر است که به جای تلاش برای ایجاد یک قطعه مناسب برای مشاغل مختلف، تجهیزات اندازه مناسب را برای آنچه مورد نیاز است اجاره کنید.

( خرید قطعات بیل مکانیکی کوماتسو )

انواع مختلف بیل مکانیکی چیست؟

اغلب برای پروژه های خاکبرداری از بیل مکانیکی استفاده می شود. همانطور که گفته شد، تنوع اندازه ها و اتصالات موجود برای این دستگاه، آن را در پروژه های حفاری در همه اندازه ها مفید می کند. از یک پروژه منظره گرفته تا ساخت یک آسمان خراش کاملاً جدید، تقریباً در هر پروژه ساختمانی می توانید انتظار دیدن یک بیل مکانیکی را داشته باشید.
تنوع در اندازه به آنها اجازه می دهد تا در پروژه های ساختمانی بزرگ و بازسازی حیاط خلوت کوچک استفاده شوند. بیل‌های چرخدار در اروپا رایج هستند و برای کار در مناطق شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا چرخ‌های آن‌ها نسبت به مسیرهای فلزی سنتی نسبت به جاده‌ها و آسفالت‌ها مهربان‌تر است.

انواع بیل مکانیکی

تولید کنندگان بیل مکانیکی

هنگام اجاره یا خرید بیل مکانیکی، سازندگان مختلفی وجود دارند که باید در نظر بگیرید. اکثر شرکت ها در اندازه ها و مدل های مختلف بیل مکانیکی را برای اجرای پروژه ها در هر اندازه و ماهیت تولید می کنند.

گزینه هایی برای جستجوی بیل مکانیکی از 18 تن تا 80 تن و همچنین بیل مکانیکی بزرگ و بلند یا بیل مکانیکی چرخ دار وجود دارد. در زیر نگاهی به برخی از برندهای محبوب تولید کنندگان بیل مکانیکی آورده شده است.

بیل مکانیکی کاترپیلار

شرکت کاترپیلار

کاترپیلار – که CAT نیز نامیده می شود – در سال 1925 تأسیس شد،کاترپیلار یکی از شناخته شده ترین برندهای تجهیزات و ماشین آلات سنگین و یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده تجهیزات سنگین در جهان است.

کاترپیلار در سال 1972 مجموعه ای از بیل مکانیکی را به نام سری 200 معرفی کرد. اکنون بیل مکانیکی های آن دارای موتورهای کم مصرف، آخرین فناوری ایمنی هستند و با در نظر گرفتن بهره وری طراحی شده اند. کاترپیلار انواع مختلفی از بیل مکانیکی را تولید می کند.

بیل کاترپیلار

بیل مکانیکی ولوو

شرکت ولوو

سال 1832 در اسکیلستونای سوئد بود که یوهان تئوفرون مونکتل 27 ساله پایه‌های شرکت ولوو ساخت و ساز را آماده کرد.شهر Eskilstuna به یوهان دستور داد تا یک کارگاه مهندسی بسازد تا به رشد صنعت مکانیک محلی کمک کند. در سال 1853 یوهان اولین لوکوموتیو سوئد را ساخت.در همان زمان دو برادر به نام‌های ژان بولیندر و کارل گرارد پس از تحصیل در رشته فناوری مهندسی از انگلستان به سوئد بازگشتند تا تجارت خود را شروع کنند.

100 سال بعد، کارگاه مهندسی ایجاد شده توسط یوهان با شرکت ایجاد شده توسط برادران سوئدی ادغام شد و AB Bolinder-Munktell را تشکیل داد. این شرکت بود که توسط ولوو در سال 1950 خریداری شد.

امروزه ولوو همچنان مرزهای تولید تجهیزات ساختمانی را پیش می‌برد. در سال 2019 ولوو CE هدف خود را از راه اندازی طیف وسیعی از بیل مکانیکی فشرده و لودرهای چرخدار تا اواسط سال 2020 اعلام کرد.

بیل مکانیکی خزنده، بیل مکانیکی چرخدار، مینی بیل مکانیکی و بیل مکانیکی کوتاه همگی توسط ولوو ارائه می شوند. ولوو بیشتر به خاطر بیل های چرخ دارش معروف است. با گزینه های مشابه برای اتصالات و سطح پایداری بیل مکانیکی، آنها بیل مکانیکی فشرده و چرخ متوسط ​​را ارائه می دهند.

بیل چرخ دار ولوو

بیل مکانیکی کوماتسو

شرکت کوماتسو

کوماتسو در سال 1917 در ژاپن تأسیس شد و بعداً در سال 1970 در آمریکای شمالی تأسیس شد. معرفی آنها به بازار آمریکا برای بیل های هیدرولیک با سری H آنها در دهه 1960 اتفاق افتاد، کمی قبل از اینکه آنها واقعاً خود را در آمریکا تثبیت کنند.

بیل مکانیکی مدرن کوماتسو دارای موتورهای جدید و فناوری هیدرولیک است که باعث افزایش کارایی سوخت می شود. این شرکت تلاش می کند تا بیل مکانیکی خود را با بهترین مواد با کیفیت و مهارت برتر بسازد.

کوماتسو از بیل مکانیکی کوچک و جمع و جور گرفته تا معدن، انواع بیل مکانیکی را برای انواع پروژه ها ارائه می دهد. مدل های میان رده مانند Komatsu PC170LC-11 دارای 121 اسب بخار قدرت با 2100 دور در دقیقه با وزن عملیاتی تا 20 تن هستند. کوماتسو همچنین PC240LC-10 Super Long Front را تولید می کند که یک پایه تجهیزات سازنده و پایدار برای حفر خندق های عمیق یا برنامه های شیب دار فراهم می کند.

محدوده کاری جلوی فوق بلند بسیار زیاد است. PC240LC دارای 177 اسب بخار با 2000 دور در دقیقه و وزن عملیاتی آن تا 25 تن است.

بیل شرکت کوماتسو

تاریخچه بیل مکانیکی

اولین ماشینی که شبیه بیل مکانیکی بود، بیل بخار بود. یک دایناسور باستانی در کنار بیل مکانیکی مدرن، این قطعه از تجهیزات زمانی که توسط ویلیام اوتیس اختراع شد، که در سال 1839 حق اختراع طراحی را دریافت کرد، بازی را تغییر داد. در اصل روی خطوط راه آهن نصب شده بود تا امکان تحرک را فراهم کند.

این دستگاه می‌توانست تا 300 یارد مکعب در روز در مقایسه با 12 یارد مکعبی که توسط یک انسان جابه‌جا می‌شود، حرکت کند. از این دستگاه برای ساخت کانال پاناما و حفر پایه های آسمان خراش های اولیه استفاده شد. این دستگاه در دهه 1920 مورد استفاده قرار گرفت و به روز شد، زیرا تجهیزات ردیابی و چرخدار محبوب تر شدند. در سال 1931 آخرین بیل راه آهن حمل شد.

تاریخچه بیل مکانیکی

تقریباً مانند بولدوزر و سایر تجهیزات، قطعات مختلفی وجود داشت که برای ایجاد بیل مکانیکی باید کنار هم قرار می گرفتند. Sir W.G. Armstrong & Co یک شرکت بریتانیایی بود که سیستم هیدرولیک را توسعه داده بود که در بیل مکانیکی مدرن مورد استفاده قرار می گرفت.

این سیستم برای استفاده از آب به جای مایع هیدرولیک که اکنون استفاده می شود، طراحی شده است، این سیستم در سال 1882 اختراع شد، اولین بیل هیدرولیک – شبیه بیل امروزی که بیشتر از بیل بخار استفاده می شود – توسط شرکت Kilcore Machine در مینه سوتا در سال 1897 ثبت اختراع شد و از آن استفاده کرد. فناوری توسعه یافته توسط Sir WG Armstrong & Co.

هیچ یک از این بیل مکانیکی ها نمی توانند 360 درجه کامل بچرخند که اکنون با بیل مکانیکی مدرن همراه است. این اتفاق نیفتاد تا اینکه در دهه 1960 یک شرکت فرانسوی به نام Poclain یک بیل مکانیکی با سیلندر و یک پمپ هیدرولیک اختراع کرد. TY45 به عنوان اولین بیل مکانیکی هیدرولیک کاملاً گردان تاریخ را ثبت کرد.

بیل مکانیکی: سوالات متداول

آیا می توان از بیل مکانیکی به عنوان جرثقیل استفاده کرد؟

بلند کردن کار یک بیل مکانیکی نیست و می تواند برای تجهیزات، اپراتور و محیط اطراف خطر ایجاد کند. گاهی اوقات از بیل مکانیکی به عنوان جرثقیل برای بلند کردن و جابجایی تجهیزات در محل استفاده می شود. باید با دقت و احتیاط زیاد انجام شود. فقط اپراتورهایی که به طور کامل در استفاده از بیل مکانیکی برای بلند کردن آموزش دیده اند، باید با دستگاه بلند کنند.

آیا بیل مکانیکی می تواند کانتینر حمل و نقل را بلند کند؟

بیل مکانیکی برای بالا بردن ساخته نشده است. با این حال، از آنها برای بلند کردن و جابجایی تجهیزات در محل استفاده می شود. با اجاره تجهیزات اندازه مناسب برای یک کار، یک بیل مکانیکی می تواند قابلیت های مختلفی از جمله بلند کردن کانتینر حمل و نقل را داشته باشد. نکته مهمی که برای این کار باید به آن توجه داشت این است که برای اطمینان از اینکه بیل مکانیکی مناسب برای کار استفاده می شود، درک وزن و اندازه ظرف مورد نیاز است.

برای اینکه یک کانتینر حمل و نقل را به اندازه کافی بلند کنید تا آن را روی چیزی قرار دهید، مرکز ثقل و وزن بیل مکانیکی باید برای تحمل بار کافی باشد. هیچ قطعه ای از تجهیزات خاکبرداری نباید باری را خارج از ظرفیت نامی خود بلند کند.

یک بیل مکانیکی می تواند چقدر عمق را حفاری کند؟

ظرفیت عمق یک بیل مکانیکی به اندازه تجهیزات بستگی دارد. برخی از انواع خاص بیل مکانیکی – مانند مدل های دوربرد – حفاری عمیق تر از حد ممکن با یک بیل مکانیکی معمولی را آسان تر می کند.

موقعیت مناسب حفاری برای بیل مکانیکی چیست؟

موقعیت مناسب برای حفاری با بیل مکانیکی بسته به زمین، اندازه تجهیزات، موقعیت محل حفاری و ماهیت کار متفاوت است.

بهترین راه برای راه اندازی حفاری برای موفقیت این است که قبل از شروع، برای برنامه ریزی وقت بگذارید. سازماندهی جایی که شمع اسکوپ می رود و محل قرارگیری سایر مواد مورد نیاز، حفاری را پس از شروع ایمن نگه می دارد. خواندن نقشه های سایت برای شناسایی خطرات زیرزمینی مانند سیم یا لوله، بهره وری و کارایی یک کار را تضمین می کند. قبل از حفاری برای تراز کردن اولین حفاری، زمانی را به رنگ آمیزی خطوط اختصاص دهید.

همه این مراحل به ایجاد یک محیط کار ایمن کمک می کند که اولین قدم برای حفاری مناسب با بیل مکانیکی است.

( پیج اینستاگرام آرکادیزل را دنبال کنید )

Rate this post
اشتراک گذاری این مقاله
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

نیاز به مشاوره دارید؟

اگر مشکلی دارید که نمی توانید در بین مقالات سایت جواب سوال خود را پیدا کنید، حتما با ما مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!
top